„Úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket.” (Jn 13,34).

A korábbi évek hagyományát folytatva a Pécsi Egyházmegye idén is csatlakozott az Ars Sacra Fesztivál országos programsorozatához. A rendezvény 2022. szeptember 17-től szeptember 25-ig tart. A közgyűjtemények – a könyvtár és a muzeális gyűjtemény – az alábbi programokkal várja szeretettel az érdeklődőket!

PÉCSI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR

2022. szeptember 20. (kedd) – 10 óra

2022. szeptember 22. (csütörtök) – 10 óra 

2022. szeptember 24. (szombat) – 10 óra

A Pécsi Egyházmegyei Könyvtár bemutatása – Pécs

A 2021 ősze óta a Janus Pannonius utca 8. számú, hajdani kanonoki lakóházban újjászületett Pécsi Egyházmegyei Könyvtár történeti bemutatása mellett a látogatók megismerkedhetnek a régi és az új épület históriájával, az állomány összetételével és kutatási lehetőségeivel is. A könyvtári séta alkalmával lehetőség van bejutni az olvasók/kutatók által nem látogatható könyvtári terekbe, zárt raktárakba is, valamint megismerkedni a könyvtárosi munka rejtelmeivel.

A könyvtárlátogatás regisztráció-köteles!

Jelentkezés: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Csoportlétszám: max. 35 fő.

EGYHÁZMEGYEI MUZEÁLIS GYŰJTEMÉNY

2022. szeptember 20. (kedd) – 16 óra

Szeretet a művészetben, a szeretet művészete – Tárlatvezetés a Pécsi Püspöki Kincstárban 

A Püspöki Kincstár állandó kiállításában közös tárlatvezetés keretében a szeretet művészi kifejezéséről és segítő odafordulásáról beszélget Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Karitász igazgatója és Bodnár Boglárka muzeológus. A tárlatvezetést követően kötetlen beszélgetésre hívjuk a résztvevőket.

2022. szeptember 21. (szerda) – 16 óra

Mesterségem címere: Ötvös – Interaktív tárlatvezetés felnőttek számára – Pécsi Püspöki Kincstár

A Pécsi Püspöki Kincstár állandó kiállításában látható tárgyak segítségével ismerkedhetünk meg az Eucharisztia őrzését szolgáló edényekkel, és az azt készítő mesterekkel. A foglalkozás második részében közös ostyasütésre invitáljuk a résztvevőket.

A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges! Jelentkezés

2022. szeptember 23. (péntek) – 15 óra

A kehely meséje – Múzeumpedagógiai foglalkozás – Pécsi Püspöki Kincstár

A Püspöki Kincstárban vezetett, 20 főre tervezett foglalkozás során néhány különleges tárgy segítségével élményszerű, játékos formában közelítjük meg az Eucharisztia témáját. Természetesen nem marad el az alkotás öröme sem, s végül nem mindennapi meglepetés várja a résztvevőket.

A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges! Jelentkezés

2022. szeptember 24. (szombat)  16:30

"Kafarnaumi kalandok, avagy hogy segítsünk jól" – Élménypedagógiai foglalkozás – Pécsi Püspöki Kincstár

A 13-16 éveseknek szánt, bibliai történeten alapuló foglalkozás során a résztvevők olyan szükséghelyzetekkel találják szembe magukat, amelyek kreatív megoldásokat igényelnek. Ezeken a helyzeteken keresztül megtapasztalhatják, milyen érzés segíteni a rászorulókon, és milyen érzés megsegítettnek lenni. A foglalkozást beszélgetés követi, melynek során közösen feldolgozzuk és elmélyítjük az átélt tapasztalatokat. A program bibliai ételkóstolóval zárul.

A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges! Jelentkezés

További programok a Pécsi Egyházmegye honlapján: https://pecsiegyhazmegye.hu/hirarchivum/5217-az-ars-sacra-fesztival-programjai-a-pecsi-egyhazmegyeben-2022-szeptember-17-25

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5